בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

11 באוג׳ 2010

חדשות נענע10: חשד לאלימות מאבטחים במועדון גזוז בנמל ת"א.

חדשות נענע10: אנשי עסקים טוענים: מאבטחים של מועדון בת"א תקפו אותנו  | מאת דורון הרמן ואלמוג בוקר.
עודכן 21:34 10/08/2010


בילוי של אנשי עסקים ב"גזוז", מועדון חדש ופופולארי בנמל תל-אביב, הסתיים בפציעה. הכול החל כשאיש עסקים שחגג במועדון יצא החוצה כדי להכניס פנימה קרובת משפחה שהמאבטחים סרבו להכניס, וזה ממש לא מצא חן בעיניהם.

חשד לאלימות קשה של מאבטחים במועדון בנמל תל אביב: איש עסקים שחגג במועדון "גזוז" יצא החוצה כדי להכניס פנימה קרובת משפחה שהמאבטחים סרבו להכניס ובמקום פרצה קטטה אלימה. "אני נמצאת בנמל תל-אביב מול הגזוז ויש פה קטטה ענקית ונראה לי שדקרו פה מישהו יש פה בשקט 30-40 אנשים", תיארה צעירה בשיחה עם המשטרה. ד' הגיע מארה"ב כדי להשקיע בנדל"ן במספר פרויקטים. במסגרת הביקור הוא הוזמן על ידי יחצני "גזוז" לחגוג אצלם במועדון. אנשי העסקים הזמינו את המשקאות היקרים ביותר והחשבון הגיע בשלה זה של הערב ל-7,000 שקלים. אחת המוזמנות לאירוע איחרה ולא עברה סלקציה.

"בגלל שהוא יצא מהדלת שהיא לא יציאה היא הכניסה, התנפלו עליו השומרים והרביצו לו ליד הכניסה", סיפר איש העסקים. בנו של ד' ניסה להסביר למאבטחים שהאורחת צריכה להיכנס פנימה, אבל אז הכל יצא משליטה. "בא השומר כשהוא עוד שוכב על הרצפה מחוסר הכרה, אחרי כמה דקות בעט בו עוד פעם".

גורם בכיר במשטרת תל-אביב אמר כי בדרך כלל נוטים להאמין למאבטחים שנאלצים להתמודד עם סיטואציות לא פשוטות, בליינים שיכורים, אבל במקרה הזה נחצו כל הקווים. המשטרה עצרה את אחד המאבטחים שטען בחקירתו כי קיללו אותו ואיימו עליו.

המועדון: פועלים בשיתוף פעולה עם הרשויות

במועדון הבינו מיד לשא מדובר בלקוחות רגילים אלא באנשי עסקים מוכרים וניסו במהלך היום להתנצל על אלימות המאבטחים, אבל ספק אם זה מה שיחזיר אותם למועדון. עורכת הדין איריס סניטקוב המייצגת את המועדון מסרה בתגובה כי האירוע התרחש במרוחק מהמועדון ואנשיו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות.

אין תגובות: