בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

28 באוק׳ 2013

ערעור אזרחי מספר 41592-04-12 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נגד גלינה בר בע"מ ובעלי המניות

לבית המשפט המחוזי בת"א הוגש כתב ערעור מטעם מר אריה שוורץ ומוטי וודג'ה כנגד חברת גלינה בר בע"מ ובעלי המניות בה בתקופה הרלוונטית לאירוע נשוא הערעור: נדב שצר, אסף מזרחי, ניסן לרידו, עו"ד אורן חזן, טל גולן וכן נגד חברת י.י.מ.מ. אבטחה שאיבטחה את מועדון הגלינה ביום קרות האירוע נשוא הערעור.

הערעור הוא כנגד פסק דינה של כבוד השופטת ריבה ניב במסגרת ת.א. 39893-01-10 במסגרתו חוייב מועדון הגלינה לשלם למר מוטי וודג'ה סך של 35,000 ש"ח בעקבות ביצוע הפליה אסורה כנגדו.

במסגרת כתב הערעור משיגים המערערים על הקביעות הבאות:
  1. גובה סכום הפיצוי הנמוך לשיטת המערערים שנפסק לטובת מר מוטי וודג'ה בשל ביצוע הפליה אסורה כנגדו.
  2. דחיית תביעתו של מר אריה שוורץ בשל ביצוע הפליה אסורה כנגדו. לטענת המערערים, ההתניה כי מר אריה שוורץ ייכנס בגפו ולא יוכל להכנס עם חברו כהה העור מהווה גם היא הפליה אסורה וזאת למרות שכניסתו אופשרה לכאורה כשהוא בגפו.
  3. דחיית תביעות לשון הרע שהגישו המערערים. לטענת המערערים, הנתבעים לא הוכיחו כי קיימות להם הגנות שבדין בפני תביעות אלו.
  4. דחיית תביעתו של של מר אריה שוורץ לקבל פיצויים בשל כאב וסבל למרות שקיבל מכת אגרוף שתועדה היטב. לטענת המערערים, כבוד השופטת ריבה ניב טעתה כשייחסה למר שוורץ מעורבות "בקטטה" שהתרחשה בעוד שבפועל כלל לא היה מדובר בקטטה אלא בתקיפתו של מר שוורץ, כראיה לכך טענות המערערים כי כנגד מר שוורץ לא הוגש כתב אישום בעוד שכנגד המאבטח התוקף (יבגני קולבצ'ב), הוגש כתב אישום והוא אף הודה באישום כנגדו, התנצל ופיצה את המתלונן.
  5. דחיית התביעה כנגד בעלי המניות בחברת גלינה בר בע"מ. לטענת המערערים הנתבעים לא הוכיחו כי קיימות להם ההגנות המתייחסות לאחריות בעלי מניות בתאגיד, המופיעות בחוק איסור ההפליה.

את התובעים/המערערים מייצג עוה"ד עופר רון מרחוב חסן שוקרי 2 בחיפה.
את המערערים מייצג בא כוחם המובהק והקבוע עוה"ד רז בן דור ממשרד מטרי מאירי ושות'.

ביום 10.10.2013 התקיים דיון בערעור ובמהלכו הסכימו הצדדים לצמצם את נושאי הערעור לנושא ההפליה כנגד מר אריה שוורץ ומכת האגרוף שספג. ביום 16.10.2013 ניתן פס"ד שדחה את תביעת ההפליה של מר אריה שוורץ בשל הפליה אסורה. לטענת ההרכב בראשות השופטים יצחק ענבר, שאול שוחט ויהודית שבח, אריה לא זכאי לפיצוי בשל הפליה ע"פ חוק איסור הפליה מכיוון שהמועדון הסכים להכניסו בגפו. לטענת ההרכב העילה של אדם שאינו מוכנס איננה קיימת בחוק איסור הפליה.

ההרכב קיבל את תביעת מכת האגרוף שספג אריה ופסק לטובתו סך 15,000 ש"ח (בתוספת ריבית והצמדה כחוק מיום האירוע) בקיזוז 3,000 ש"ח שקיבל אריה במסגרת הפיצוי בהליך הפלילי נגד המאבטח יבגני קולבצ'ב. בנוסף נפסקו לטובת אריה שוורץ הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 3,000 ש"ח.

ע"פ מידע שהגיע להנהלת הבלוג, אריה שוורץ ומוטי וודג'ה צפויים לערער על פס"ד זה.

קישורים:

כתבה על פסק הדין באתר מקו
כתבה על פסק הדין באתר PSAKDIN + ביקורת שיפוטית
פרוטוקול דיון מיום 10.10.2013
פסק דין מיום 16.10.2013תגיות: אריה שוורץ, מוטי וודג'ה, ערעור אזרחי 42592-04-12 , תביעה אזרחית 39893-01-10 , עו"ד עופר רון, עו"ד רז בן דור, מטרי מאירי, אסף מזרחי, נדב שצר, ניסן לרידו, עו"ד אורן חזן, טל גולן, אודי אדדי, יגיל רמוני, יגיל רימוני, השופטת ריבה ניב, בית המשפט המחוזי, הסלקטורית עדי עוזיאל, המאבטח יבגני קולבצ'ב, אגרוף, אלימות, סלקציה, גזענות, גלינה בר, גוסיפ, י.י.מ.מ. אבטחה, י.מ.מ. אבטחה, יצחק ענבר, שאול שוחט, יהודית שבח

אין תגובות: