בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

1 בדצמ׳ 2010

השדרן גבי גזית משבח ומהלל את השופט אילן רונן על שחייב את מועדון "החתול והכלב" בשל ביצוע הפליה אסורה, בפיצוי של 30,000 ש"ח + הוצאות משפט לתמיר כהן.

תקציר המקרה המדובר: תמיר כהן תבע את מועדון "החתול והכלב" בשל איסור הפליה (סלקציה), לטענתו על רקע היותו כהה עור ובעל חזות מזרחית. כבוד השופט אילן רונן מבית משפט השלום בת"א פסק לטובת תמיר כהן סך של 30,000 ש"ח בשל אפליה זו וכן הוצאות משפט ע"ס 11,600 ש"ח ואגרת בימ"ש ע"ס כ 1500 ש"ח. את תמיר כהן ייצג עוה"ד שאול ציוני. את מבצעי הסלקציה הגזענית ייצגו עורכות הדין יהודית יוכפז וסיגל כהן. על המקרה בהרחבה, ניתן ללמוד כאן

מתוך דבריו של השדרן גבי גזית בתוכניתו ברדיו 103FM מיום 01.12.2010:

"... ואם אנחנו כבר בבתי המשפט צריך לציין לטובה ולשבח את בית משפט השלום בתל אביב שעשה מעשה ראוי והחליט להחמיר בעונשו של מועדון "החתול והכלב", שכמו מועדונים אחרים יוצר אפליה בין הראויים להיכנס בשעריו לבין הנידונים להישאר בחוץ. הסלקטורים של המועדון מנעו כניסתו של צעיר בעל חזות מזרחית והתירו רק את כניסתם של חבריו שחזותם לא הייתה מפלילה כמו שלו.

שיטת הסלקציה המתועבת הזו ממשיכה להתנהל בכל אותם מועדונים מגוחכים שמכניסים לשעריהם את הערסים והפושעים הדוחים ביותר שמגיעים עם מכוניותיהם הנוצצות ובגדי כיכר המדינה שלהם. כל עוד חזותם בהירה ועורם מבהיק דיו בתור מול הסלקטור, שברוב המקרים גם אותו לא הייתי מכניס למועדון שלי, ואולי באמת בגלל זה הוא עומד בחוץ גם שם.

השופט גזר על המועדון קנס של 30,000 אלף שקלים וזה, אני מקווה, איתות של ממש לשאר המועדונים שיתדרכו את הקלגסים שלהם - גם שחומים הם בני אדם. כדאי שיתחילו לבדוק את הלבנים, שבמרבית המקרים, הם המועמדים הראשונים להתחלה של צרות על רחבת הריקודים..."

 
להאזנה:


  


פוסטים קודמים העוסקים במקרה זה או במועדון החתול והכלב:

מועדון החתול והכלב חוייב לפצות את מוטי בוחבוט
תביעה משפטית גדי פיקדו ודניאל אוריה נגד החתול והכלב
מנצורי ואח' נגד מועדון החתול והכלב
לוי ואח' נגד מועדון החתול והכלב
מנו ואח' נגד מועדון החתול והכלב
שני צעירים ממוצא אתיופי תובעים את מועדון החתול והכלב והבובה מרה
דניאל אוריה מתוך כתבה במקומון פ"ת העוסקת באפליה וגזענות נגד אתיופים
עוה"ד אלונה כביר בתוכנית "מדד יומי" עם דליה מזור.
גדי פיקדו ועו"ד אלונה במסגרת התוכנית "שישי בחמש"

אין תגובות: