בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

17 בפבר׳ 2012

בקשת רשות ערעור חיגשי ואח' נגד גלינה בר ואח' (רת"ק 22458-11-11 מחוזי ת"א, כבוד השופטת עפרה צ'רניאק)

ביום 10.10.2011 ניתן פסק דין של כבוד השופט יובל גזית מבית המשפט לתביעות קטנות בת"א, הדוחה את תביעת התובעים חיגשי ואח' נגד גלינה בר ואח' במסגרת ת"ק 17006-10-09 (באיחוד דיון עם תביעות נוספות).

התובעים, בקשו לערער על פסק הדין והגישו בקשת רשות ערעור על פסק הדין באמצעות עורכי הדין עופר רון ומוטי קראוס. ביום 15.2.2012 ניתן פס"ד מטעם כבוד השופטת עפרה צ'רניאק מבית המשפט המחוזי. כבוד השופטת צ'רניאק, לאחר שעיינה בבקשת המבקשים על נספחיה ותשובת המשיבים, החליטה לדון בבקשה כאילו ניתנה רשות לערער והוגש ערעור ע"פ הרשות שניתנה.
השופטת צ'רניאק קיבלה את הערעור וביטלה את פסק הדין של השופט יובל גזית כמפורט להלן (ההדגשות לא במקור):

"נדרשת הנמקה ברורה למסקנה אליה הגיעה ערכאה דיונית, לא מצאתי בפסק הדין הכרעה עובדתית ומשכנעת ממנה ניתן להסיק - כפי שקבע בימ"ש קמא - כי המשיבה הרימה את הנטל המוטל עליה להוכיח שלא נעשתה הפליה כלפי המבקשים. גם אם בזמנים אחרים במהלך אותו הערב הותרה כניסתם למועדון של אחרים בעלי חזות מזרחית, אין בה כשלעצמה כדי להראות שכך נהגו במקרה הקונקרטי של המבקשים .. כמו כן , העובדה שערכאה דיונית ציינה בפסק דינה כי קיימים שיקולים רלוונטים של בטחון ורישוי המונעים הכנסת אנשים ללא הגבלה, אינה תחליף נאות לחובת ההנמקה הנדרשת בקשר לטעמים שבגינם נמנעה כניסת המבקשים למועדון במקרה קונקרטי זה.

לאור האמור לעיל, פסק הדין נשוא הבר"ע מבוטל. הענין מוחזר לבית משפט קמא לבחינה מחדש מבלי שיהיה קשור לפסק הדין המבוטל. ערכאה דיונית תאפשר לצדדים להוסיף דברים אם יחפצו בכך."

לפסק הדין לחץ כאן


תגיות: אפליה, גזענות, הפליה, גלינה בר, אסף מזרחי, יגיל רמוני, טל גולן, ניסן לרידו, נדב שצר, סלקטורית, סלקציה, עו"ד אורן חזן, הסלקטורית רוני סנדיק, השופטת עפרה צ'רניאק, השופט יובל גזית, עו"ד מוטי קראוס, עו"ד עופר רון, עו"ד רז בן דור

אין תגובות: