בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

9 באפר׳ 2012

אברהם ארן מצא נגד מועדון גלינה בר ואח' תביעה בשל נזקי גוף בעקבות תקיפה (ת.א 16666-01-12 שלום ירושלים)

לבית משפט השלום בת"א הוגשה בחודש ינואר 2012, תביעתו של מר אברהם ארן מצא כנגד מועדון גלינה בר וחברת הביטוח הראל, לאחר שהותקף לטענתו בתוך מועדון הגלינה בת"א במהלך חודש יוני 2011 (ת.א. 16666-01-12בימ"ש שלום בירושלים). מהות התביעה הנה תביעה נזיקית בשל נזקי גוף והפרת חובות חקוקות, כאשר סכום התביעה הוגדר כסכום שלא ניתן עדיין להערכה.

מכתב התביעה עולה כי לטענת התובע, מר אברהם ארן מצא, הוא הותקף במכת אגרוף עזה ע"י מבלה/אורח במועדון הגלינה בעקבות ויכוח שפרץ במקום. לטענת התובע המאבטחים הגיעו רק לאחר התקיפה הוציאו את כל המעורבים מחוץ למועדון ורק לאחר שהבחינו שהתובע שותת דם ומבולבל פינו אותו לחדר צדדי ואפשרו לתוקפיו להסתלק מהמקום מבלי לקחת את פרטיהם. המאבטחים לא זימנו משטרה ולא אמבולנס בנסיון להשתיק את האירוע ואחד מעובדי המועדון פינה את התובע ברכבו הפרטי לביה"ח איכילוב.

לטענת התובע בשל התנהלות זו נגרם לו נזק ראייתי כבד ונשללה ממנו הזכות לתבוע את תוקפו בצורה ישירה.

בכתב הגנה מטעם מועדון הגלינה וחברת הביטוח, נדחו טענות התובע והתיק ממתין לקביעת מועד לקדם משפט.
 
את התובע מייצגת עוה"ד אתי בן ניסים מראשון לציון.
הנתבעים מיוצגים ע"י עוה"ד אהוד שטיין מת"אתגיות: גלינה בר, מאבטחים, אלימות, אגרוף, אברהם ארן מצא, אסף מזרחי, טל גולן, ניסן לרידו, נדב שצר, עו"ד אורן מזרחי, אודי אדדי, גוסיפ בר, נזקי גוף, בית משפט השלום, הפרת חובה חקוקה, יגיל רמוני, כתב אישום, י.מ.מ אבטחה, י.י.מ.מ. אבטחה, עו"ד אתי בן ניסים, עו"ד אהוד שטיין


אין תגובות: