בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

17 בספט׳ 2010

מועדון החתול והכלב חוייב לפצות שוטר מג"ב שתבע בשל חוק איסור הפליה

ו.א. שוטר מג"ב לשעבר, תבע את מועדון "החתול והכלב" בתביעות קטנות בשל איסור הפליה. ו. רצה לבלות במועדון "החתול והכלב" הנמצא ברח' קרליבך 23 בת"א יחד עם חבריו. ע"פ כתב התביעה, כניסתו למועדון סורבה בעוד שכניסתם של חבריו בעלי חזות אשכנזית שהגיעו עמו , אופשרה. כשניסה להבין מדוע מונעים את כניסתו, נאמר לו לטענתו ע"י הסלקטור, מר עומר חימי כי "הגובה שלו לא מתאים לתפאורה של המקום", תוך שהוא מלגלג לטענת התובע על  גובהו הנמוך . הסלקטור עומר חימי אף הגדיל לעשות והודיע לחבריו של הנתבע כי אם הם יחד עם התובע, הם לא יכנסו. כתב התביעה מגולל מסכת קשה של אפליה וסלקציה במועדון "החתול והכלב", כאשר:

"לבעלי חזות אשכנזית ומבלים שהראו היכרות מוקדמת עם הסלקטור, לאלה הכניסה הנה כמעט מיידית, ואילו לבעלי חזות מזרחית (כהי עור), הכניסה נאסרה באופן מיידי".

הנתבעים , הכחישו בכתב הגנה שהוגש מטעמם את טענות התובע.

בדיון שנערך ביום 16.09.10 (תביעות קטנות הרצליה),  בפני כבוד השופט, מאיר שנהב נקבע בפסה"ד כי:
"עדותו של התובע הותירה רושם אמין וכי אכן נפגע בנסיון להכנס למועדון שבבעלות הנתבע. אני מאמין לתובע באשר לביטויים ששמע אותו ערב".

השופט מאיר שנהב פסק כי על מועדון החתול והכלב לפצות את התובע בסך של 2000 ש"ח.

בעבר פרסמנו כי מועדון "החתול והכלב" נתבע גם על ידי מר גדי פיקדו ומר דניאל אוריה, שניהם בני העדה האתיופית שלטענתם, כניסתם סורבה למועדון בשל מוצאם ו/או צבע עורם. תביעתם של מר פיקדו ומר אוריה אמורה להתברר בבימ"ש לתביעות קטנות בהרצליה בימים הקרובים. המקרה של מר פיקדו ומר אוריה סוקר בעבר בהרחבה בערוץ 10 בתוכנית "כל בוקר" ובערוץ הראשון במסגרת התוכנית "מדד יומי" שבה התראיינה עו"ד אלונה כביר.

מר גדי פיקדו ודניאל אוריה תבעו בין היתר את מר רונן מיילי, דוד טור, ליאור מלכה ויניב מאירי שלטענתם הנם בעלי מועדון החתול והכלב. כמו כן נתבע על ידם הסלקטור עומר חימי. יודגש כי מר רונן מיילי הנו גם יו"ר איגוד הברים והמועדונים שבעבר התראיין והודה כי קיימת סלקציה במועדונים ואף התנצל על האירוע האלים במועדון הגלינה בו הוכה באגרופים יוצא סיירת מובחרת.

כתבה סרוקה בידיעות אחרונות מיום רביעי  22.09.10 (לחץ להגדלה).ביקורת שיפוטית של מערכת הבלוג:

אנו סבורים, כי פסיקה מקלה זו עם בעלי מועדון "החתול והכלב" הופכת את חוק איסור ההפליה, לריק מכל תוכן. למרבה הצער, בעלי המועדונים המפלים שרואים כי בתי המשפט מקלים עם מפירי החוק, ימשיכו עם האפליה הגזענית הקיימת במחוזותיהם ביודעם כי בתי המשפט יפסקו לרעתם כמה מאוד שקלים בודדים. הפסיקה המקלה הזו שעושה חסד עם מפירי החוק, תגרום לנפגעים מהאפליה שלא לפנות לערכאות משפטיות בהבינם כי בתי המשפט יפסקו לטובתם לכל היותר כמה מאות שקלים.

כתבי טענות מתוך אתר בית המשפט:

כתב תביעה

אין תגובות: