בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

15 בינו׳ 2011

תביעה קטנה של רן שלאם נגד מועדון גוסיפ ומר ניסן לרידו בשל איסור הפליה

מר רן שלאם הגיש תביעה קטנה ע"ס 30,100 ש"ח נגד מועדון הגוסיפ ומר ניסן לרידו לאחר לטענתו הפלו אותו בכניסה למועדון הגוסיפ בת"א. מספר התביעה הנו  21119-12-09 בבימ"ש לתביעות קטנות בת"א. מועדון הגוסיפ נמצא ככל הידוע בבעלות חברת אירופה הקלאסית בע"מ שבעליה הנם ככל הידוע גם מפעילי ובעלי מועדון הגלינה בר בנמל ת"א.

ביום 15.12.2010 ניתן פסק דינו של כבוד השופט יובל גזית מבית המשפט לתביעות קטנות בת"א. כבוד השופט גזית מחק את התביעה בנימוק הטכני כי התביעה הוגשה כנגד מועדון הגוסיפ שאיננו אישיות משפטית. האישיות המשפטית הנכונה לפי דברי השופט היא חברת "אירופה הקלאסית בע"מ" המפעילה את מועדון הגוסיפ. בשל טעות טכנית זו, החליט כבוד השופט גזית למחוק את התביעה. ראוי להזכיר כי עצם מחיקת התביעה   איננה חוסמת את את התובע מלהגיש תביעה נוספת בעתיד נגד האישיות המשפטית הנכונה.

ביקורת שיפוטית:

מערכת הבלוג סבורה כי החלטתו של כבוד השופט גזית חוטאת למטרה שלשמה הוקם בית המשפט לתביעות קטנות ובו מצויים בעלי דין שאינם בקיאים בנבכי המערכת המשפטית. ראוי לדעתנו היה כי השופט יחליט בו במקום על תיקון כתב התביעה תוך הצבת הנתבע "הנכון" מבחינה משפטית. תיקון זה הנו תיקון נפוץ ומקובל בתביעות קטנות. בנוסף, תמוהה לדעתנו החלטת השופט על מחיקת התביעה נגד מר ניסן לרידו שכלל לא טרח להתייצב למרות שהנו אחד מבעליה של אירופה הקלאסית והנו אישיות משפטית "נכונה" בתיק זה.

אין תגובות: