בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

30 ביוני 2010

עיריית ת"א: מועדון הגלינה בר בנמל ת"א עובד ללא רשיון עסק

אתר האינטרנט של עיריית ת"א פרסם רשימה של בתי עסק שעובדים ללא רשיון עסק (המידע באתר מעודכן ליום 06.06.2010 ומתעדכן אחת לחודש). בין העסקים שעובדים ללא רשיון עסק , ע"פ אתר עיריית ת"א, נמצא גם מועדון הגלינה בר השוכן בנמל ת"א ונמצא בין היתר בבעלותו של עו"ד אורן חזן. עיריית ת"א פועלת לסגירת העסקים באמצעות החוקים העומדים לרשותה, אך עד לנקיטת הליכים משפטיים או עד לסיומם מוצאת העירייה לנכון להביא את המידע האמור לידיעת הציבור, למען הבטחת שלומו ובטחונו, בשל הסכנה העלולה לנבוע כתוצאה מהמצאות בהם.
חוק רישוי עסקים קובע אחריות פלילית אישית של מנהלים ודירקטורים. אם נעברה עבירה של ניהול עסק ללא רשיון "יואשם בעבירה כל אדם אשר בשעת ביצוע העבירה היה מנהל פעיל או מנהל רשום, שותף.....או עובד מנהלי בכיר ואחראי לעניין הנידון, אם לא הוכיחו שהעבירה נעברה שלא בידיעתם או שנעשו כל האמצעים הסבירים להבטחת שמירתו של חוק זה". לאחר שמוכח כי החברה ניהלה עסק ללא רשיון, עובר הנטל למנהלים להוכיח כי לא ידעו על ביצוע העבירה, או שעשו הכל כדי למנוע ביצוע העבירה או להפסיקה.
ראוי לציין כי בכתבה שפורסמה בעבר באתר NRG-מקומי, טען מר אסף מזרחי מבעלי הגלינה כי "מועדון הגלינה הוא אולי אחד העסקים היחידים בנמל ת"א שיש להם רשיון עסק".

 
מצ"ב צילום מסך מאתר האינטרנט של עיריית ת"א נכון ליום 30.06.2010:

 


קישורים:
עיריית ת"א - עסקים ללא רשיון
האם למועדון הגלינה יש רשיון עסק?
החלטות שיפוטיות בנוגע לרשיון עסק - גלינה בר

אין תגובות: