בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

13 ביוני 2010

קצין: "נזרקתי מהמועדון כי 'אין מקום לערסים'"

קצין: "נזרקתי מהמועדון כי 'אין מקום לערסים'"מפקד בבה"ד 1 הגיע עם צועריו למועדון ה'לכת' בכפר ויתקין לחגוג את סיום קורס הקצינים. ואולם לדבריו, הוא נדרש להוריד עגילים ושרשרת בכניסה ומאוחר יותר הוצא מהמועדון. במועדון טוענים: לא מכירים את המקרה / מאת אמיר בוחבוט כתב NRG 27/2/2007 19:50.


סגן חיים זגורי, מפקד צוות בבה"ד 1, בסך הכל רצה לחגוג עם הצוערים שלו את סיום קורס הקצינים במועדון ה"לכת" בכפר ויתקין, אך נאלץ לעבור חוויה משפילה, כאשר הוצא בבושת פנים מהמקום, לאחר שאנשי המועדון טענו שאינם רוצים שיהיו בו "ערסים". זגורי, שמתכוון להגיש תלונה במשטרה על אפליה בעקבות המקרה שאירע לפני כחודש, סיפר: "השפילו אותי מול הקצינים שאתמול היו הצוערים שלי". במועדון טוענים כי "עצם העובדה שהוא היה בתוך המועדון מוכיחה שלא נעשתה סלקציה או אפליה".
זגורי התגייס לצה"ל לפני כשלוש שנים והוסמך כחובש קרבי. מאוחר יותר יצא לקורס קצינים בבה"ד 1, סיים בהצטיינות ומונה לראש מדור תיאום אזרחי במפקדת התיאום והקישור של צה"ל ברצועת עזה. בין היתר, הוא היה אחראי על התיאום הביטחוני מול מנגנוני הביטחון הפלשתיניים ועל תיאום פרויקט הכרטיסים המגנטיים שהוענקו לפלשתינים.
לפני ארבעה חודשים מונה זגורי למפקד צוות בגדוד חרוב בבה"ד 1 והדריך את קציני היבשה מזרועות המודיעין, הלוגיסטיקה והחימוש. ב24 בינואר 2007 הוא סיים להדריך את המחזור הראשון שלו, ויום לאחר מכן היה אמור לחגוג עם הצוערים במועדון "הלכת" בכפר ויתקין.
זגורי הגיע למועדון עם סגל המפקדים ועם הצוערים שהפכו יום קודם לכן לקצינים בצה"ל. "כבר בכניסה למועדון הבנתי שיש סלקציה בניגוד לחוק", סיפר ל-nrg מעריב. "בכניסה למקום אמרו לי: 'תוריד את העגילים שלך והשרשרת כי זה לא תואם את הלוק של המועדון'".
הקצין המצטיין טוען כי ניסה לשכנע את אנשי המועדון לוותר על דרישתם המביכה, אך ללא תועלת. לבסוף, שילם זגורי 50 שקל, הוריד את העגילים ואת השרשרת ונכנס למועדון.
"התקשרתי מתוך המועדון למשטרה והתברר לי שמדובר בעבירה על החוק ושאסור לעשות סלקציה על פי מראה, שמזכירה תקופות חשוכות", אמר. "לכן החזרתי את העגילים". לפתע, הוא מספר, ניגש אליו הסלקטור וביקש ממנו לצאת החוצה. זגורי ניסה להסביר לו כי אסור לבצע סלקציה על פי מראה אך הסלקטור לא השתכנע.
"הוא משך אותי ביד, הוציא אותי החוצה ואמר לי שהוא לא רוצה ערסים אצלו במועדון", מציין זגורי. "הג'קט שלי נשאר במועדון והוא לא נתן לי לקחת אותו. יותר מזה, הוא לא החזיר לי את הכסף בטענה שעברתי על כללי המועדון".
זגורי נאלץ להתקשר לחבריו שיוציאו לו את המעיל ולחזור הביתה בבושת בפנים. "הרגשתי ממש מושפל. צוערים שאתמול הייתי המפקד שלהם ראו איך מסלקים אותי מהמועדון. ממש התביישתי", הוא מספר בכאב. "אני מחנך את הצוערים שאדם הוא אדם באשר הוא, ולא ייתכן שיבזו אותי או מישהו אחר בצורה הזו. אני מתכוון להגיש תלונה במשטרה ולא לעבור על כך בשתיקה".
קצינים בבה"ד 1 טוענים כי קיימת תופעה של יחצ"נים מכמה מועדונים וביניהם ה"לכת" שמגיעים לבסיס, מחלקים הזמנות למסיבות במהלך טקס סיום קורס הקצינים, ומבטיחים לחלק מאנשי הסגל שלא יעשו סלקציה ותמורת הבאת הצוערים לחגוג במועדון הם ייהנו משתייה וכרטיס כניסה חינם.
בעקבות המקרה הנחו מפקדים בבה"ד 1 לא לאפשר ליחצ"נים של מועדון ה"לכת" להיכנס למתחם הבסיס כדי לפרסם אירועים במקום.
ממועדון הלכת נמסר בתגובה: "המקרה נבדק מול גורמי האבטחה של המועדון, והם אינם מכירים את האירוע הנדון. מעבר לכך, עצם העובדה שהוא היה בתוך המועדון מוכיחה שלא נעשתה סלקציה או אפליה. אם הוא הוצא מהמועדון זה ככל הנראה בגלל התנהגות לא הולמת או מסיבות של אבטחה, עקב התפרעויות או פגיעה בקהל המבלים".
עדכון אחרון : 28/2/2007 0:39
קישור:

אין תגובות: