בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

14 ביוני 2010

בעלי המועדונים נאבקים למען ה"סלקציה" | מאת: גיל סימה, מערכת וואלה!

חדשות יום שני, 14 ביוני 2010, 6:01


הצעת חוק ה"סלקציה" שתעלה הבוקר לדיון בכנסת מעוררת את חמתם של בעלי המועדונים והברים. "האלימות רק תגבר ותתפשט - שלא תגידו שלא אמרנו לכם"

בעלי המועדונים מבקשים לשכלל את הצעת החוק ולהוסיף לה מתן אפשרות לסינון ראשוני אשר יהיה מצוי בידיו של המאבטח רק לשם הגנת קהל המבלים. לאחר שעברה בקריאה טרומית בכנסת ונידונה בוועדת השרים לחקיקה הגיע תורה של וועדת הכלכלה לדון הבוקר (שני) בהצעתו של ח"כ שלמה מולה, אשר מבקשת למנוע את תופעת האפליה הנוצרת בכניסה למועדונים וברים רק בשל הטענה המפוקפקת ל'סלקציה".

"החוק הזה לא יעבוד. הוא פשוט בעייתי מידי", אמר לוואלה! חדשות תומר מור, בעליו של מועדון 'רדיו אי.פי.ג'י.בי' ובר 'הארבעה'. מור מכיר את חיי הלילה התל אביביים מזה שנים רבות ולדבריו יש אמנם מספר מועדונים אשר מבצעים סלקציה לא חוקית אבל הרוב עושה סינון ראשוני של אותם טיפוסים בעייתיים היכולים לשמש מקור לאלימות בתוך המועדון. "יש לנו מספיק ניסיון להבחין מתי אדם מגיע למועדון כשהוא שיכור, מתנדנד כולו ואז אין ברירה- חייבים להשאיר אותו בחוץ, מה? עדיף שהוא ילך מכות בתוך המועדון?", אמר.

על פי הצעת החוק, שיטת האפליה פועלת בדרך מתוחכמת למדי כאשר אדם המבקש להיכנס למועדון נתקל בסירוב מוחלט מצד ה"סלקטורים". אם שפר מזלו והמסיבה אינה "למוזמנים בלבד" הוא מתבקש להמתין זמן ארוך מחוץ למועדון עד שהוא מתייאש ונסוג.

בעלי המועדונים לא מתייאשים ובאחרונה החליטו להתאגד תחת גוף המכונה "איגוד הברים והמועדונים" ולצאת באופן מאורגן נגד הצעת החוק המתגבשת במתכונתה הנוכחית. דוד טור, בעליו של מועדון ה"ברקפיסט" וה"חתול והכלב" בת"א מסביר שהמאבק שהוא מנהל יחד עם חבריו לתחום לא בא לצאת נגד הצעת החוק אלא לשכללה ולהוסיף לה בין היתר דגש על מתן אפשרות לסינון ראשוני אשר יהיה מצוי בידיו של המאבטח רק לשם הגנת קהל המבלים.

"אני יכול להבטיח לך שברגע שהחוק יאושר, האלימות תיכנס למועדונים ושלא יגידו אחרי זה לא ידעתי ולא שמעתי", אומר טור. אחרי 12 שנה בתחום הוא יודע כבר לאבחן מי יכול לגרום לו בעיות בתוך המועדון. "כאשר הדלת תהיה פתוחה בפני כולם לא תהיה לנו כל אפשרות למנוע אלימות", הוא אומר ומוסיף כי תופעת הסלקציה נופחה מעבר לכל פרופורציה אמיתית בשטח ואינה משקפת את מרבית המועדונים הפעילים.

קישור:

אין תגובות: