בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

23 במאי 2010

הקצין שנדחה ב"סלקציה" במועדון בת"א כותב לשרי הממשלה ... | שירות גלובס 17.10.09

מחר תכריע הממשלה אם לתמוך בהצעת החוק של שלי יחימוביץ' ושלמה מולה נגד סלקציה במועדונים. מחר (א') תחליט הממשלה אם לתמוך בהצעת החוק של יחימוביץ' ומולה.
ההצעה מתיימרת לסתום פרצות בחוק הקיים לאיסור אפליה בכניסה למועדונים בכך שהיא מחייבת הכנסה על פי התור. ההצעה אוסרת את מנהג הדרישה להמתין בצד - שכיום מאפשר למעשה מניעת כניסה של מי שאינו מוצא חן בעיני הסלקטורים, בתואנה שהם "מתבקשים להמתין", וההמתנה מחוץ למועדון בעצם אינה מסתיימת לעולם.
את ההצעה ניסחה האגודה לזכויות האזרח.
לקראת הדיון בועדת השרים לענייני חקיקה התגייס מוטי וודג'ה, קצין שהיה קורבן לסלקציה במועדון "גלינה" בת"א. מוטי וחברו אריה שוורץ הגיעו למועדון הפועל בנמל ת"א וביקשו להיכנס, לאריה לבן העור, חברו של מוטי משירותם הצבאי המשותף בסיירת מטכ"ל אפשרו להכנס ואת מוטי חסמו. אריה אף ספג אגרוף בפניו ממאבטח כשהתעקש לדעת מדוע אותו מכניסים ואת חברו לא. השניים החליטו להיאבק יחד בתופעת הגזענות במועדונים, ארגנו הפגנה מול המועדון הגזעני, ובסוף השבוע גם שיגר מוטי עצמו מכתב אישי לשרים וביקש מהם לתמוך בחוק.
"... שמי מוטי וודג'ה, אני אתיופי, אני שחור והכי חשוב אני גאה מאוד להיות שחור ואף אחד לא יגרום לי להרגיש אדם נחות משום סיבה, אך עם זאת כולנו חייבים לעמוד ולהגיד "גזענות לא במדינה שלנו.
"משפחתי עברה תלאות רבות, ולנגד עינינו עמדה כל הזמן הכמיהה להגיע לארץ ישראל. הרבה עבר עלי מאז: השתלבתי בחברה הישראלית, בצבא שירתתי כלוחם בסיירת מטכ"ל במשך 4 שנים, סיימתי לימודי כלכלה וראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן, אני עובד כרואה חשבון במשרד רואי חשבון הגדול ביותר בישראל, "ארנסט אנד יאנג קוסט פורר גבאי את קסירר", ומפרנס בכבוד את עצמי, את בת זוגי ואת אמי האלמנה".
אודה לכם מאוד אם תחוקקו חוק חד משמעי שלא ישתמע לשתי פנים, בלי תירוצים של "חכה בצד", בלי שקרים ברוח "למוזמנים בלבד". חוק שידאג לדבר פשוט: שאנשים יכנסו על פי התור בלי קשר לצבע עורם".

קישור

אין תגובות: