בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

23 במאי 2010

הכדורגלן ליאור אסולין תובע את מועדון גוסיפ (בבעלות גלינה בר) | מאת יוסי אליאס

כדורגלן: "השאירו אותי בחוץ כי אני מזרחי"
תהיתם מה השפיע לאחרונה על ביטחונו העצמי של ליאור אסולין? הכדורגלן חושף את התשובה בתביעה שהגיש נגד מועדון, שאסר את כניסתו בגלל "חזותי המזרחית". הוא דורש 100 אלף שקל. הסלקציה לא פוסחת על ליגת העל? יוסי אליאס פורסם: 26.01.10, 07:57
"קשה לתאר את התחושה הקשה, המעליבה והמבזה אשר ממשיכה להדהד בתודעתו ומשפיעה על אורחות חייו, התנהלותו וביטחונו העצמי של ליאור אסולין".
אם תהיתם מדוע כדורגלן הפועל באר שבע מוטרד לאחרונה, הנה התשובה: בתביעה שהגיש נגד מועדון "הגוסיפ" הוא מוחה על כך שהושאר מחוץ למועדון "בגלל חזותי המזרחית" ושהדבר, מסתבר, מאוד משפיע על חייו.
אסולין — בעברו כדורגלן בית"ר ירושלים, הפועל תל אביב ומכבי פתח תקוה — הגיע לפני חודש למועדון עם שניים מחבריו. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, שבה הוא דורש לפצותו במאה אלף שקל, מתאר אסולין את אירועי הערב שפגעו בביטחונו העצמי.
לטענתו, חבריו הוכנסו למועדון בעוד הוא נותר בחוץ. כששאל את הסלקטור לפשר החלטתו, נענה כי "מקומו אינו בין כותלי המועדון מאחר וחזותו איננה תואמת את הסטנדרטים וחוג הבליינים שהמועדון מאשר את כניסתם. לשמוע ולא להאמין. ישראל 2009 נוהגת כמנהג משטרים אפלים בחשכת ימי הביניים!", נכתב בתביעה.
"אין לתאר את תחושת ההשפלה והעלבון הצורב שחש התובע", טוען בא כוחו של אסולין, עו"ד שני זמיר. "לאחר שכלו כל הקיצים הוא עזב עם חבריו את המקום בלב כואב, חפוי ראש, כשתחושת מועקה, חוסר אונים, נחיתות ורמיסת כבודו העצמי עד דק בעיניו...
"קשה לתאר במילים את תחושת ההשפלה, הביזיון והעלבון שחווה מי ששיטת הסלקציה הארורה מופעלת כלפיו, כדוגמת התובע ורבים אחרים בעלי חזות מזרחית, כששיטה זו ננקטת בפרהסיה, לעיני כול וללא רחמים, מול עיניהם המשתאות של חבריו ושאר צעירים בני גילו. על אחת כמה וכמה קשה תחושה זו שבעתיים כשמדובר בדמות מוכרת ומפורסמת, שאך לפני רקע קט הצטיירה בעיניהם של רבים כדמות מוערכת ונערצת וכעת מתייגים אותה כמצורע מחוץ למועדון והכל בשל חזותו".
כמו כן מעלה אסולין טענה שלפיה החלטת הסלקטור הושפעה מצבע עורו הכהה, מחזותו המזרחית, משערו הארוך "אשר בהגדרה אינה תואמת את 'רוח המועדון' וקהל לקוחותיו... מדובר בסלקציה טבועה שהתבססה על רקע עדתי — מראהו המזרחי וגון עורו הכהה". ארד אלעזר, מנהל מועדון הגוסיפ, שטרם הגיש כתב הגנה, מסר בתגובה: "עד כה לא הגיעה אלינו כל פנייה מליאור אסולין או מי מטעמו בנוגע לטענותיו או תביעתו. אני אישית ראיתי את אסולין מבלה במועדון הגוסיפ בעבר".

אין תגובות: