בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

23 במאי 2010

יורם מרציאנו לא נכנס למועדון גוסיפ בת''א (בבעלות גלינה בר), ודורש פיצוי של 50 אלף שקל | מאת שי מלול - מעורב אשדודי

יורם מרציאנו לא נכנס למועדון בת''א, ודורש פיצוי של 50 אלף שקל מאת שי מלול - מעורב אשדודישי מלול 10.03.2010ח''כ לשעבר, יורם מרציאנו, המתגורר באשדוד, הגיש בתחילת השבוע מכתב דרישה לפיצוי בסך 50 אלף שקל, למועדון ה''גוסיפ'' בתל אביב, על כך שלא הורשה להיכנס למועדון.
מרציאנו הגיע למועדון יחד עם מספר חברים במוצאי השבת, ולאחר שהמתין דקות ארוכות מול שער הכניסה, טען כי המארחת אמרה לו בצורה ברורה: ''אין סיכוי שתיכנס הערב, כדאי שתלך הביתה עם החברים שלך''. מרציאנו ההמום עזב את המקום, ולאחר שהתייעץ עם פרקליטו החליט, כאמור, לשגר את מכתב הדרישה לקבלת פיצוי כספי. מרציאנו: ''אין כאן מקום לספק שהמועדון עבר על חוק איסור אפליה במקומות ציבוריים. להעמיד אדם, שהיה חבר כנסת במדינת ישראל, ולהגיד לו ולחברים שלו: 'אתם לא תיכנסו גם אם תחכו זמן רב', זה יותר ממעליב ומשפיל. הייתי מציע לבעלי המועדון לעבור את אותו תהליך''. נדב שצר, מבעלי המועדון, אמר בתגובה לכלי התקשורת: ''המקום מוגבל לכמות אנשים מסוימת על פי הוראת משטרת ישראל, ולכן כאשר אנחנו מגיעים לכמות האנשים המקסימאלית, על פי הוראת המשטרה, אנחנו עוצרים את הכניסה עד אשר יש יציאה של אנשים מן המועדון, ואז סדר ההכנסה מתבצע על פי רשימה של מי שהגיע קודם. המועדון איננו עוסק בגזענות או בסלקציה, אלא פועל רק על פי הוראת משטרת ישראל. חבר הכנסת לשעבר יורם מרציאנו תמיד מוזמן לבלות אצלנו במקום''.

אין תגובות: