בלוג זה הוקם בעקבות פרסום מקרים רבים ברשת האינטרנט וריבוי תביעות משפטיות בשל איסור הפליה כנגד המועדונים גלינה בר, גוסיפ, לאנדן הנמצאים בבעלותם של : עו"ד אורן פסקל (עו"ד אורן חזן לשעבר), נדב שצר, ניסן לרידו, אסף מזרחי , אודי אדדי ,טל גולן ועוד. ידוע לנו אודות 26 הליכים משפטיים בשל איסור הפליה, המתנהלים/התנהלו מול המועדונים הנ"ל ו/או מי מבעליהם משנת 2008. למיטב ידיעתנו ברוב מוחלט של התביעות המשפטיות שכבר הסתיימו, נאלצו בעלי מועדונים אלה, לפצות את התובעים במסגרת הסדר פשרה או פס"ד. בלוג זה יכול להיות לעזר רב לכל מי שסבור כי נפגע מהתנהלותם של מועדונים אלה, או ממועדונים אחרים. ניתן למצוא פה חומר משפטי רב בנוגע לתביעות משפטיות כנגד מועדונים אלה ומידע נוסף שעשוי לסייע במסגרת הליך משפטי. פירוט מלא של כתבי הטענות ופסקי הדין בתביעות אלו תוכלו למצוא בפוסטים השונים שבבלוג זה (כל כתבי הטענות ופסה"ד לקוחים מאתר בית המשפט אלא אם כן צויין אחרת). האירוע שהגדיש את הסאה, הנו אירוע שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת השונים ובו לכאורה הופלה בכניסה למועדון הגלינה, בוגר סיירת מובחרת בן העדה האתיופית. חברו (הבהיר) הוכה באגרוף וכמעט איבד את ראייתו לאחר שניסה לברר מדוע נחסמת כניסת חברו. בשל אירוע חמור זה הוגש כתב אישום כנגד מאבטח המועדון והתקיים הליך פלילי במהלכו הודה המאבטח באישומים נגדו, התנצל ופיצה את הקורבן. בשל מקרה זה גם התנהלו הליכיים משפטיים רבים. עד עתה חוייב המועדון לשלם לנפגעים סך של כ 50,000 ש"ח וזאת בנוסף ל כ 30,000 ש"ח במסגרת הוצאות משפט והוצאות שכ"ט. אולם כפי הנראה טרם נאמרה המילה האחרונה בעניין זה ובקרוב יוגש ערעור לבימ"ש העליון בנוגע לפיצוי לבחור בהיר העור בשל איסור הפליה שתביעתו נדחתה עד עתה.

טבלת דיונים לחודשים הקרובים

תאריכי דיונים קרובים בנושאי איסור הפליה ועוד
תאריך שעה בימ"ש שופט/ת סוג דיון מספר תיק הצדדים
11.03.14 12:00 אזורי לעבודה ת"א דורי ספיבק קד"מ סע"ש 43817-06-13 יגיל רמוני נגד י.י.מ.מ אבטחה (תביעת סכסוך עבודה)
04.05.14 14:00 שלום ת"א אריאל צימרמן הוכחות
מאוחד
ת"ט 44177-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' אירופה הקלאסית ואסף מזרחי
ת"ט 22720-06-12 התנגדות לביצוע שטר רד בול בע"מ נ' גלינה בר בע"מ ואורן פסקל (חזן)
11.05.14 09:00 שלום ת"א מיכל ברק נבו דיון ת.פ. 47720-06-13 מדינת ישראל נ' גלינה בר ואסף מזרחי
03.11.14 11:30 ביהמ"ש העליון רובינשטיין,פוגלמן,שהם דיון רע"א 7731/13 אריה שוורץ ומוטי וודג'ה נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- שלום ירושלים עינת אבמן-מולר ----- ת.א. 16666-01-12 תביעת נזקי גוף: אברהם ארן מצא נ' גלינה בר ואח'
--.--.-- --:-- עניינים מנהליים ת"א ד"ר דפנה אבניאלי ----- עת"מ 50819-06-12 עתירה מנהלית גלינה בר ואח' נגד עיריית ת"א ואח'

23 במאי 2010

מועדון קרב: תקרית אלימה במועדון ה"גוסיפ" (בבעלות בעלי המניות בגלינה בר) | מאת עדי חלפון - זמן מקומי

פרשייה נוספת במועדון ה"גוסיפ" בתל אביב: בליין ומאבטח הגישו זה נגד זה תלונות במשטרה בגין תקיפה אלימה בעת מסיבהעדי חלפון 27/3/2010 9:51
המועדון "גוסיפ" שנפתח רק לפני כמה חודשים ברחוב דפנה בתל אביב, עורר באזז בקרב קהל הבליינים, אולם לאחרונה נקשר שמו של המקום בכמה פרשות מביכות, ובהן שרפה שפרצה על בימת הריקודים, זריקת בקבוק תבערה על דלתות המועדון ופרשת אי-הכנסתו של חבר הכנסת לשעבר יורם מרציאנו, המאיים לתבוע בשל כך את המועדון.
ביום שלישי שעבר התרחש אירוע נוסף במועדון; לטענת צעיר שבילה במקום, הכה אותו אחד מאנשי האבטחה, חנק אותו, ואז זרק אותו מהמועדון. לדברי הבליין, הוא רקד לתומו ברחבת הריקודים, כשהכתף שלו התנגשה בכתפו של המאבטח שעבר לידו:
"המאבטח התעצבן מיד. הוא אמר לי: 'תיזהר'. אחרי דקה הוא חזר וביקש ממני לבוא אתו ולצאת מהמקום, ואז שם את הידיים שלו על הצוואר שלי". בשלב זה, לדברי הצעיר, הוא ניסה לשכנע את המאבטח להשאיר אותו במועדון, אבל ללא הועיל. "מה שמזעזע הוא הצורה שהוא הוציא אותי", הוסיף הבליין. "הוא תפס לי את הראש, וחנק אותי בעזרת המרפק. היה לי קול של תרנגולת, ולא יכולתי לנשום. ככה הוא גרר אותי מרחק של כעשרים מטרים".
הצעיר נזרק מהמועדון, והגיש תלונה במשטרה נגד המאבטח. מאוחר יותר התברר לו שגם המאבטח הגיש נגדו תלונה.
"זה אבסורד שיש עכשיו נגדי תלונה במשטרה, אחרי מה שהמאבטח עשה לי, וזה מרגיז שהבעלים של המקום לא מתנצל".
נדב שצר, מבעלי ה"גוסיפ" דוחה את טענותיו של הצעיר: "זה בחור שנהג באלימות כלפי המאבטח וסירב לצאת. הוא תקף את המאבטח, אז המאבטחים הוציאו אותו החוצה תוך כדי שימוש בכוח סביר".

תגובה 1:

Unknown אמר/ה...

נשמע לי משוגע לגמרי, אנשים יוצאים לבלות ופתאום קורה משהו שבאמת נשמע כמו איזו סצנה מטורפת מתוך סרטים לצפיה ישירה.
אני חושבת שצריך לארגן את התרבות בארץ כך שיהיה בטוח עבורנו לבלות בחוץ ושכולם יחזרו הביתה שלמים ובטוחים.